Nové e-školenie 2020

Bilancia zákona o odpadoch za štyri roky je zaujímavá: stovky zmien a viac ako 10 krát zmenené vyhlášky. Ako sa zmenili evidencie a hlásenia? Aké sú nové povinnosti? 

E-školenie: Povinnosti firiem a obcí v odpadovom hospodárstve od roku 2020

Ako sa zmenil zákon o odpadoch od roku 2020? Čo prinieslo so sebou nových 190 zmien, zmenené vyhlášky a nový zákon o zálohovaní obalov? Ako má vyzerať evidencia odpadov od roku 2020? A ako ročné Ohlásenie či sprievodný list nebezpečného odpadu?

O zmenách hovoríme na našich kamenných školeniach. Kto však nestihol termín alebo komu sa nechce cestovať na školenie, pre toho je vhodnejšie naše e-školenie. Vhodnejšie je aj preto, lebo sa k informáciám môžete vrátiť kedykoľvek chcete.

Splňte si vaše povinnosti a vyhnite sa novým vysokým sankciám

Môžete si samozrejme všetko naštudovať sami. Kvantová fyzika to nie je. Na našom webe nájdete kopec informácií, ktoré Vám s tým pomôžu. Začnite kľudne tu.

Ale pripravte sa na poriadny nátresk informácií a hlavy bôľ. Samotný zákon nie je najjednoduchšie a už vôbec nie nejzrozumitelnejšie dielo uplynulých rokov. Ak to však chcete a potrebujete vstrebať zrozumitelnejšou formou, tak šup na naše kamenné školenie, či nové e-školenie 2020.

Máme pre Vás lepšie riešenie

Naše e-školenie o odpadoch 2020 Vám môže ušetriť čas a previesť Vás zmenami a novinkami. Využiť môžete vzorové dokumenty, test a Vaše konkrétne problémy môžete s nami konzultovať 2 mesiace od začiatku školenia.

Spolu s e-školením získate potrebné evidencie, hlásenia, vzory dokumentov, či VZN v programe word a excel s pomôckami a tipmi s praxe.

Čo o našom e-školení o odpadoch povedali?

S e-školením som ešte nemala skúsenosť. Predtým som absolvovala hlavne školenia s osobnou účasťou. E-školenie je bez pochyby aspoň pre mňa dobra skúsenosť a bola som spokojná. Za najlepšie považujem asi zrozumiteľné komentáre pri výklade zákona a vecné odpovede na e-mailové dotazy. Vaše e-školenie mi veľmi pomáha aj pri vypracovaní internej dokumentácie v zmysle nového zákona, nie je potrebné toľko listovať vo vyhláškach a zákone.
Jana BočkayováNemocnica Poprad, a.s., manager ochrany osobných údajov a ŽP
Vyhovuje mi táto forma školenia, nestrácala som čas nepodstatnými vecami. Určite sa budem k jednotlivým témam vracať a využívať ich vo svojej práci. Uvítala som e-školenie, po skúsenosti s iným produktom (POH) som sa hneď rozhodla pre túto formu školenia. Školeniu som sa venovala vtedy, keď som na to mala čas. Za najlepšie považujem to, že vzhľadom na rozsiahlosť zákona som sa venovala hlavne tomu, čo určite budem potrebovať a zároveň, že neprehliadnem povinnosti zo zákona.
Oľga Moťovská Mesto Pezinok
Pred kúpou e-školenia o odpadoch mi bránila osobná ješitnosť, myslela som si, že všetko zvládnem sama. Keď som zistila, že si sama neporadím, tak som bola na jednodňovom školení, kde sa viac menej čítal zákon. Došlo mi, že potrebujem "praktické vysvetlenie". Našla som 5 denný seminár, ktorý sľuboval vysvetlenie zákona na praktických príkladoch, neodradila ma ani cena okolo 1000 €. Bola som veľmi sklamaná, pretože nebol uvedený ŽIADEN príklad, zase sa teoretizovalo. Tu už som sa dokonca cítila podvedená. Vaše e-školenie mi pomohlo alebo pomáha (zatiaľ len stále študujem) v tom, že je rozdelené do tematických celkov, ako aj to rozdelenie na témy a zhrnutia, farebne rozlíšené komentáre a pokuty.
Jana LukáčováVARIANT ALFA s.r.o., Košice
S Tomášom Schabjukom sa osobne poznáme už niekoľko rokov od obdobia kedy pracoval pre spoločnosť zaoberajúcu sa zberom a zhodnocovaním odpadov. Keď vznikla firma Odpadový hospodár s.r.o. vedel som, že nejde iba o ďalšiu poradenskú spoločnosť, ktorá vypracuje povinné dokumenty „od stola“, ale za jej prácou sú praktické skúsenosti. Nový zákon o odpadoch je zložitý a povinným osobám a pôvodcom odpadu prináša množstvo zmien. Preto keď sa na trhu objavila nová služba, e-školenie k zákonu o odpadoch, neváhali sme a ponúkli sme toto školenie našim klientom. Verím, že sa stane užitočnou pomôckou a pomôže zorientovať sa v tejto problematike dotknutým subjektom. Zvlášť oceňujem, že súčasťou školenia sú aj elektronické bonusy a možnosť osobných konzultácií, ktoré sú pri tak zložitej téme určite potrebné. Nové e-školenie k zákonu o odpadoch môžem iba odporučiť tak ako sme ho odporučili aj našim klientom.
Michal SebíňNATUR-PACK, a.s. - riaditeľ spoločnosti
Pri rozhodovaní o kúpe e-školenia mi pomohla ukážka zadarmo. Školenie môžem odporúčať. Pomohlo mi lepšie pochopiť nový zákon, pretože tam boli vlastnými slovami vysvetlené jednotlivé paragrafy, čo sa pod tým konkrétne rozumie. Za najlepšiu časť školenia považujem 7. kapitolu o obaloch a odpadoch z obalov. A tiež aj výborne zakomponované sankčné pokuty.
Radoslav GontTatranská mliekareň, a.s., Energetika a životné prostredie
Pri kúpe e-školenia mi bránili najskôr všeobecné skúsenosti s predchádzajúcimi školeniami. A porovnanie kvalita - cena - vzdialenosť - časová náročnosť. E-školenie určite pomohlo i s možnosťou diskusie. Za výborné považujem poskytnutie nových tlačív, výklad zákona a pod. Vylepšil by som možno podávanie výkladov, ešte jednoduchšie, ako sa horí viac po lopate.
Miloslav KovarčíkMyjava

V čom Vám naše nové e-školenie 2020 pomôže?

Otestujete si vedomosti

Vaše konkrétne problémy môžete s nami konzultovať 2 mesiace

Získate nové evidencie, hlásenia, vzory dokumentov, či VZN

Nemusíte nikam cestovať, všetko prebieha online

Prístup do členskej sekcie

100 % garancia vrátenia peňazí, ak sa Vám školenie nebude páčiť

 

Pre koho je školenie určené?

Školenie je cielené pre firmy a obce. Po objednaní e-školenia získate prístup do členskej sekcie, kde si môžete študovať, sťahovať a využívať všetky dokumenty.

V e-školení si nájdete napríklad vzory evidencií a hlásení s komentármi. Ďalej vzorové žiadosti o súhlasy a registrácie na úrady, či tipy z praxe na čo si dať pozor.

Obce tu navyše nájdu aj novú žiadosť o príspevok z Environmentálneho fondu, nové vzorové VZN o odpadoch, manuál triedenia, či novú povinnosť manuál opatrení na predchádzanie vzniku odpadov.

Koľko stojí naše nové e-školenie 2020

Cena e-školenia je 100 € plus DPH. V cene navyše získate prístup do členskej sekcii, vzorové dokumenty, testy, bonusy a dvojmesačné konzultácie úplne ZADARMO.

Máte obavy či e-školenie stojí zato?

Obávate sa, či Vám forma školenia bude vyhovovať? Ponúkame Vám 100 % garanciu vrátenia peňazí, ak sa rozhodnete ukončiť naše e-školenie do 14 dní od jeho začiatku z akéhokoľvek dôvodu. Stačí nám napísať, že školenie nesplnilo Vaše očakávanie a peniaze Vám vrátime späť. Sami sa rozhodnite, či Vám táto forma e-školenia vyhovuje.

Často kladené otázky k e-školeniu

 • 1
  V čom mi Vaše e-školenie pomôže?
  Ušetrí Vám čas a získate prehľad zmien a povinností z nových vyhlášok a zákona. Najdôležitejšie sú prakticky spracované nové evidencie, hlásenia, vzory žiadostí o nové súhlasy, VZN a oveľa viac. Navyše všetko v komentovanom znení a v programoch word a excel.
 • 2
  Prečo by som mal absolvovať školenie a je pre mňa vhodné?
  Ak sa nevenujete odpadom, či obalom tak ho samozrejme nepotrebujete. Ak sa im však venujete, od roku 2020 sa opäť mení kopec vecí aj pre Vás. Od samotného zákona, vyhlášok, či sankcií až po evidencie a súhlasy.
 • 3
  Čo mi hrozí, ak nebudem ovládať nový zákon o odpadoch?
  Z praktickej stránky budete využívať staré a neaktuálne evidencie a hlásenia, nebudete mať pravdepodobne vybavené potrebné súhlasy a najväčšie problémy a možné sankcie budú spojené zrejme s úplne novou úpravou pre obaly, neobaly, pneumatiky, batérie, či elektroodpady, či so zmenami v evidencii odpadov a sprievodnom liste nebezpečných odpadov.
 • 4
  Môžeme s Vami diskutovať naše otázky?
  Áno, samozrejme. K školeniu poskytujeme 2 mesiace konzultácií v cene. Môžete sa nás pýtať na Vaše konkrétneproblémy.
 • 5
  Aké vzorové dokumenty dostanem?
  Sú to napr. evidencie, hlásenia, vzory žiadostí o súhlasy, pre obce VZN o odpadoch, žiadosť na enviro fond, manuál triedenia ...
 • 6
  Kedy je termín školenia?
  Potešíme Vás, termín si vyberiete vy sami, tak ako Vám to vyhovuje. Školenie prebieha online formou e-mailových správ.
 • 7
  Kde môžem školenie študovať?
  Kde len chcete. V práci, doma, na chate, či na dovolenke. Je na Vás kde a koľko sa budete venovať školeniu.
 • 8
  Ako si môžem školenie objednať?
  Školenie si môžete objednať cez objednávkový formulár na tejto stránke. Jednoducho vyplníte osobné, resp. firemné, či obecné informácie, vyberiete si druh školenia a potvrdíte objednávku.
 • 9
  Čo je to 100 % garancia vrátenia peňazí a ako sa môže uplatniť?
  Garanciu vrátenia peňazí poskytujeme každému, kto zistí že sa mu naše školenie nepáči, resp. čakal niečo iné a daná forma mu nevyhovuje. Stačí ak nám do 14 dní od spustenia školenia jednoducho napíšete e-mail, v ktorom nás požiadate o ukončenie školenia a vrátenie peňazí. Bez udania dôvodu, len tak.
 • 10
  Kedy dostanem vzorové dokumenty?
  Vždy spolu a všetko naraz, ihneď po úhrade faktúry za školenie.
 • 11
  Načo sú dobré testy k e-školeniu?
  Testy sú vynikajúci doplnok k školeniu, kde si môžete overiť a doplniť nové povinnosti a fakty. Samozrejme ak nechcete, nemusíte si ho vypracovať. Je to len na Vás, no my Vám to odporúčame.

Nové e-školenie 2020

Bilancia zákona o odpadoch za štyri roky je zaujímavá: stovky zmien a viac ako 10 krát zmenené vyhlášky. Ako sa zmenili evidencie a hlásenia? Aké sú nové povinnosti?