e-školenie – Nový zákon o odpadoch

Ukážka ZADARMO

Nový zákon o odpadoch. Čo všetko sa mení? Aké budú nové povinnosti? Budú sa používať nové evidencie? Bude treba vybavovať nové súhlasy? 

Toto všetko a ďaleko viac je obsahom nášho e-školenia. Zadajte Vaše meno a e-mail a ukážku si môžete pozrieť ZADARMO. 

POZOR: Koľko Vás stoja služby v odpadovom hospodárstve. Nepreplácate aj gate?

Častým kritériom pre výber partnera (a to nie len pri odpadoch) býva najnižšia cena. Je to samozrejme dôležité kritérium, ale nemalo by byť jediné - aby to nedopadlo v zmysle: málo muziky, za veľa peňazí.

Zmluvný partner by mal bez problémov zabezpečiť vývoz odpadov, poskytnúť kontajnery, inú obslužnú techniku, prípadne pracovníkov na triedenie. 

Ceny za prepravu kontajnerov sa odlišujú v závislosti od typu vozidla, transportnej vzdialenosti, či konkurencie. Menšie ramenové nakladače sa cenovo pohybujú okolo 1 € - 1,2 € za km (bez DPH), väčšie hákovo naťahovacie vozidlá od 1,5 -1,8 €/km. Na cenu za km sa však určite netreba spoliehať, nakoľko ak si poskytovateľ ku kilometrovej cene pripočítava aj prestoje, či manipuláciu s kontajnermi, tak sa výsledná kilometrová cena výrazne líši od základnej ceny za 1 kilometer. 

S prenájmom kontajnerov je to podobné, ceny závisia od veľkosti kontajnerov, prevedenia, kvality, ich veku. Osobitnou kategóriou sú lisovacie kontajnery, ktoré môžu byť veľmi efektívne pre niektoré typy odpadov. Často sa však stáva, že sú aj tam kde ich nie je treba, nakoľko sú neefektívne využívané a zbytočne sa za ne platí mesačný nájom cca. od 250 – 400 € za mesiac. Treba si však dať pozor, či sú ročné servisy, či revízie zahrnuté v cene mesačného nájmu alebo nie.

Koľko platíte za služby Vy? Využívate správne Vaše možnosti?  

e-školenie – Nový zákon o odpadoch

Ukážka ZADARMO

Čo všetko sa v novom zákone mení? Aké budú nové povinnosti? Budú sa používať nové evidencie? Bude treba vybavovať nové súhlasy? 

Toto všetko a ďaleko viac je obsahom nášho e-školenia. Zadajte Vaše meno a e-mail a ukážku si môžete pozrieť ZADARMO.