e-book: 7 najčastejších chýb v odpadovom hospodárstve

Tento e-book Vám ukáže 7 chýb v odpadovom hospodárstve, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Zadajte Vaše meno a e-mail, ZADARMO si stiahnite dokument a dozviete sa o aké chyby ide.

S Tomášom Schabjukom sa osobne poznáme už niekoľko rokov od obdobia kedy pracoval pre spoločnosť zaoberajúcu sa zberom a zhodnocovaním odpadov. Keď vznikla firma Odpadový hospodár s.r.o. vedel som, že nejde iba o ďalšiu poradenskú spoločnosť, ktorá vypracuje povinné dokumenty „od stola“, ale za jej prácou sú praktické skúsenosti. Nový zákon o odpadoch je zložitý a povinným osobám a pôvodcom odpadu prináša množstvo zmien. Preto keď sa na trhu objavila nová služba, e-školenie k zákonu o odpadoch, neváhali sme a ponúkli sme toto školenie našim klientom. Verím, že sa stane užitočnou pomôckou a pomôže zorientovať sa v tejto problematike dotknutým subjektom. Zvlášť oceňujem, že súčasťou školenia sú aj elektronické bonusy a možnosť osobných konzultácií, ktoré sú pri tak zložitej téme určite potrebné. Nové e-školenie k zákonu o odpadoch môžem iba odporučiť tak ako sme ho odporučili aj našim klientom.
Michal SebíňNATUR-PACK, a.s. - riaditeľ spoločnosti
V oblasti odpadov spolupracujeme so spoločnosťou Odpadový hospodár s.r.o. od novembra 2013. K prvému kontaktu prišlo ešte v júni 2013, na začiatku nás zaujala ponuka ekonomického a legislatívneho poradenstva s cieľom optimalizácie nákladov pri zhodnocovaní resp. zneškodňovaní našich odpadov. Spoluprácu úspešne rozvíjame a oceňujeme najmä výrazne menšiu administratívnu záťaž a priebežné informovanie o legislatívnych zmenách, ktoré sa bezprostredne dotýkajú aj nás. Nemáme starosti s evidovaním odpadov, hláseniami, vybavovaním potrebných súhlasov a v neposlednom rade sme spoločnými silami ušetrili významnú časť nákladov na zneškodnenie odpadov.
Tomáš LehockýHörle Wire s.r.o. - Logistics Manager
S firmou Odpadový hospodár s r.o. spolupracujeme od 1.1.2014. Zaznamenali sme profesionálny a ústretový prístup. Odpadový hospodár s r.o. nám zabezpečuje legislatívu v oblasti odpadového hospodárstva, kontroluje dodržiavanie legislatívnych povinností a požiadaviek, zabezpečuje kontakt s orgánmi štátnej správy, spracováva potrebnú dokumentáciu, vedie evidenciu, navrhuje a implementuje opatrenia na zníženie nákladov v oblasti odpadového hospodárstva v našej firme, podarilo sa nám znížiť náklady na odpadové hospodárstvo za rok 2014. Celkovo hodnotíme spoluprácu veľmi pozitívne.
Zuzana ČunderlíkováPOSS - SLPC s.r.o. - Material Coordinator
Naša spoločnosť sa zaoberá výrobou optických fólii pre LED TV. Core business spoločnosti bol vždy iný, ako sa venovať odpadovému hospodárstvu. Výsledkom boli vysoké faktúry za odvoz odpadov, žiadne napredovanie, či snaha vylepšiť veci. V podstate sme si mysleli, že to máme vyriešené. Rozhodli sme sa však využiť ponuku spoločnosti Odpadový hospodár s.r.o., nakoľko nám predložila návrh na zmeny, s cieľom optimalizovať naše procesy, logistiku a toky odpadov. Výsledkom malo byť ušetrenie nákladov na odpadové hospodárstvo. So spoločnosťou spolupracujeme od 1. januára 2013. Zaznamenali sme úsporu nákladov na úrovni cca 25 %, v porovnaní s predošlým systémom. Na začiatku spolupráce sme neočakávali takéto pozitívne výsledky, navyše máme zabezpečené aj komplexné administratívne a evidenčné povinnosti podľa zákona o odpadoch a obaloch. V podstate sa nemusíme o nič starať.
Michal GubalaShinwha Intertek Slovakia s.r.o. - Logistic manager
So spoločnosťou Odpadový hospodár s.r.o. sme začali spolupracovať od jej založenia v roku 2012. Zaoberáme sa výrobou a repasáciou použitých tonerov. Pri našej činnosti nám vznikajú odpady, no zbierame aj použité tonery od našich klientov. V rámci našich ISO certifikátov musíme mať zabezpečené aj odpadové hospodárstvo, či už po praktickej alebo papierovej stránke. Problematiku sme mohli zveriť internému zamestnancovi, pre ktorého by bolo všetko nové a všetko by sa musel naučiť. Bola by to pre nás jednoznačne záťaž a rozhodne by sme museli do zamestnanca investovať viac, ako keby sme to zverili externej spoločnosti. Spoločnosť Odpadový hospodár s.r.o. sa nám stará o komplexnú legislatívnu činnosť v oblasti odpadov, od komunikácie s úradmi, cez evidenčné náležitosti, kontakt s odberateľmi odpadov, až po predkladanie nových možností pri nakladaní s odpadmi, ktoré vieme následne využívať v našej podnikateľskej činnosti, napr. v oblasti verejného obstarávania, či PR aktivít.
Miroslav ŠčevíkLASER Servis, s.r.o. - konateľ
Spoločnosť Odpadový hospodár s.r.o. nám pomohla rozbehnúť vlastný podnikateľský plán v oblasti nakladania s odpadmi pre nášho klienta Západoslovenská energetika, a.s.. Realizovala pre nás vypracovanie systému, zabezpečenie súhlasov a povolení na úradoch, až po realizáciu našej činnosti a evidenčné povinnosti. Povinností v odpadoch je veľa, sme radi, že na túto oblasť máme kvalifikovanú spoločnosť a že sa tomu nemusíme venovať my.
Matúš Holmok - Natalimajiteľ

Potrebujete poradiť?

Ozvite sa nám, radi Vám pomôžeme.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Ing. Tomáš Schabjuk

Pomáhame a radíme firmám a obciam ako efektívnejšie nakladať s odpadmi.

Povedali o nás:

S Tomášom Schabjukom sa osobne poznáme už niekoľko rokov. Keď vznikla firma Odpadový hospodár s.r.o. vedel som, že nejde iba o ďalšiu poradenskú spoločnosť, ktorá vypracuje povinné dokumenty „od stola“, ale že za jej prácou sú praktické skúsenosti.
Michal SebíňNATUR-PACK, a.s. - riaditeľ spoločnosti

7 najčastejších chýb v odpadovom hospodárstve

Tento e-book Vám ukáže 7 chýb v odpadovom hospodárstve, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Zadajte Vaše meno a e-mail, ZADARMO si stiahnite dokument a dozviete sa o aké chyby ide.

e-book: 7 najčastejších chýb v odpadovom hospodárstve

Tento e-book Vám ukáže 7 chýb v odpadovom hospodárstve, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Zadajte Vaše meno a e-mail, ZADARMO si stiahnite dokument a dozviete sa o aké chyby ide.