Polícia ukázala video s odpadmi v Hlohovci. Talianska mafia nám určite závidí.

Viete čo je to brutálny výsmech firmy pri nakladaní s odpadmi? Viete čo je to brutálna čierna skládka s nebezpečným odpadom, ktorú nám môže závidieť aj talianska mafia? Nech sa páči, pozrite si ako to vyzerá na Slovensku – v Hlohovci.

Polícia zverejnila video s tým ako to na skládke vyzerá. Vyliata chémia voľne po skládke, otvorené sudy, IBC s nejakou chémiou. Zatiaľ nikto netuší čo tam všetko je a keď to zistia, tak budeme asi prekvapený.

Video si môžete prezrieť tu >>>

Dva podstatné detaily:

 1. Kto je za to zodpovedný
 2. Kto to celé zafinancuje a vyčistí to

Kto je za to zodpovedný?

Je to pravdepodobne spoločnosť Plastic People, resp. jej majitelia, či vedenie. Ide o to, že tu sa nejedná o problém v tomto roku, či za posledné dva roky, kedy mali na skládku zakázané navážať odpady. Činnosť skládkovania vykonávali už od roku 2006 a o „podozrivom“ nakladaní s odpadmi sa vedelo už dávno.

Inak firma plastic people už neexistuje. Pekne to opisuje odpady-portal.sk Vlastnícka štruktúra obletela svet, ale problém zostáva u nás – v Hlohovci.

Kto to celé zaplatí?

Tu budem stručný. Hádam nikto nečaká že to zaplatí firma plastic people, či niektorá z jej nástupníckych firiem, či ich majitelia. Prepodkladám že účelová finančná rezerva bude katastrofálna a ktovie či aj nejaká bude. Takže zaplatí to štát, teda my všetci a zrejme ešte aj naši deti a vnuci.

A prečo to celé je?

Štát, to znamená opäť my, totálne zlyhal. Ministerstvo tým ako reaguje na podobné prípady v legislatíve. Úradníci tým, že chodili okolo skládky ako okolo horúcej kaše – pokuty neboli odstrašujúce. Firmy, obce a aj zberové spoločnosti sa uspokojili s lacným skládkovaním na tejto skládke a zodpovednosti za ich odpady sa radi zbavili – veď povolenia mali. Aktivisti síce poukazovali na problém, no nebola to žiadna akcia v štýle „ľudia spútaní pred vlakom s jadrovým odpadom“ … . Nechytali sa toho moc ani novinári a žiaľ ani na našom webe sme k upozorneniu na problém nijako neprispeli.

Teda čo sme si my všetci navarili, neodkontrolovali a neustrážili, žiaľ to si budeme aj jesť. A pritom každý vie na koho je potrebné ukázať a čo s ním treba urobiť.

A takýchto prípadov bude na Slovensku niekoľko. Ryba smrdí od hlavy. Stačí sa len pozrieť čo podobné sa deje v Bratislave a môžeme postupovať na východ.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre
 1. Anonym píše:

  Hlavne že životné prostredie si objednalo reklamné predmety za vyše 500 000 € .

  Majú čo reklamovať. Hlavne to akí sú profesionálne nekompetentní .

 2. Jana Poláková píše:

  Tak toto je naozaj smutné…..a ešte k tomu koľko rokov sa takto ničilo celé okolie.
  Ale verím, že niekto na tomto aj pekne zarobil aby sa tu všetko ukladalo a zahrnulo zeminou.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.