Ako evidovať odpady – VIDEO návod

Evidovanie odpadov je pomerne náročné, medzi najväčšie problémy patrí asi kód nakladania, či definovanie stavu, kto je nasledujúci držiteľ. Ale aj rôzne kódy, skratky, či poznámky dajú zabrať.

Aby ste v tom mali menší guláš, pripravili sme VIDEO návod o evidovaní odpadov. Je to školenie o evidovaní odpadov a je k dispozícii pre každého. Potrebujete len počítač, tablet alebo mobil s internetom, papier a pero a hodinu času. Je celé zadarmo.

Pozrieme sa na:

 • Metodiku evidovania odpadov na tlačive Evidenčný list odpadov
 • Metodiku ohlasovania odpadov na ročnom Ohlásení o vzniku odpadov a nakladaní s ním
 • Tlačivá potrebné pre evidovanie a ohlasovanie odpadov
 • Konkrétne príklady z praxe
 • Rozoberieme si kto je nasledujúci držiteľ odpadov
 • Veľa sa budeme venovať kódom nakladania
 • Budete sa môcť pýtať na Vaše konkrétne evidenčné problémy
 • BONUS

V rámci BONUSu rozoberieme vážne lístky zberových spoločností a spracovateľov odpadu. Z týchto údajov je potrebné vykonávať evidenčné záznamy, mali by preto na nich byť potrebné údaje. Pozrieme sa čo im tam z povinných údajov chýba a aj ich oznámkujeme. Povieme si, že len 20 % odberateľov má tieto informácie v poriadku. Ukážeme si aj, ktoré spoločnosti majú nepoužiteľné vážne lístky.

Ktoré zberové spoločnosti a spracovatelia budú na pretrase? Zberné suroviny Žilina, Marius Pedersen, KOSIT, FCC Zohor, FCC Slovensko, Brantner Slovakia a Brantner Kolta, AVE SK Odpadové hospodárstvo, Hotis Recycling, KBZ, ŽP EkoQelet, EBA, Recyclo, Envigeos, či Ingrid Kuncová – IZBER.

A ak sa Vám radšej počúva ako pozerá, stiahnuť si budete môcť aj podcast zo školenia, teda mp3 súbor pre počúvanie v aute počas cesty do práce, či v kľude na gauči.

Nech sa páči, VIDEO školenie si môžete zadarmo pozrieť aj Vy. Prihláste sa na školenie, cez odkaz nižšie.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre
 1. Adriana Čierna píše:

  Ďakujem za školenie, ešte pre istotu by som si chcela prejsť vytlačenie hlásenie o odpadoch za celý rok pre OUŽP.

 2. Anonym píše:

  Ďakujem za školenie, ešte pre istotu by som si chcela prejsť vytlačenie hlásenia o odpadoch za celý rok pre OUŽP

 3. Stanislav Dzirbík píše:

  Ďakujeme za školenie. Ešte mám jednu otázočku: vo firme sa samozrejme vytvorí aj komunálny odpad – plastové tácky z jedla, papierové vreckovky, odpad z jedla… Treba aj takýto odpad viesť v evidencii?

 4. Andrej píše:

  Ako evidovať odpad pri stavebnej firme, ktorá má množstvo stavieb v rôznych okresoch. Je potrebná evidencia za každú jednotlivú stavbu ? Ako potom riešiť ohlásenie o vzniku odpadu ? Je možné ho dať za všetky stavby v príslušnom
  okrese ?

  • Ing. Tomáš Schabjuk píše:

   vznik sa rieši podľa prevádzkárne alebo miesta vzniku. stavba bude asi miesto vzniku a tam sa to dá sumárne za okres.

 5. Anonym píše:

  Ako zaevidovať odpad, ak mám vydaný súhlas na činnosť R13, R12, R3. Odpad príjmeme zo zahraničia 100t – uvedieme do stĺpca vznik aj s názvom firmy od ktorej som odpad prijal a následne keď ho zhodnotím činnosťou R3 uvediem do kolónky nakladanie – 50t a názov svojej firmy, ale ak zvyšných 50t zlisujem ako to zapísať?

  • Ing. Tomáš Schabjuk píše:

   Na príjme budete mať 100 t, že ste zhodnotili. odpady, ktoré z linky vypadli, budú Vaše P odpady. Tie evidujete na inom tlačive.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.