Portál ePOD na www.odpad.sk nie je aktualizovaný

Už od jesene sme zaznamenali zvýšený záujem obcí a miest o našu odpadovú aplikáciu. Viacero obcí nás upozornilo na to, že ich program na evidovanie odpadov ePOD na stránke www.odpad.sk od spoločnosti Muntech nie je už podporovaný a aktualizovaný.

Spoločnosť Muntech to na danej web stránke popisuje takto: „Dovoľujeme si Vás informovať, že napriek našej snahe sa nepodarilo nájsť zdroje financovania Elektronického portálu odpadov a preto je poskytovanie služieb podpory a aktualizácie momentálne pozastavené.

Následne sa nás obce pýtali či je možné zo systému ePOD nejako preniesť údaje do našej aplikácie a ak áno, tak ako. Dobrá správa, áno ide to. Dá sa to robiť dvoma spôsobmi:

  • Komplikovanejšie
  • Jednoduchšie

Ak rozmýšľate aj Vy čo ďalej, tak Vám s tým veľmi radi pomôžeme. Hoci to nebude zadarmo ako ePOD, ale ak nájdete v rozpočte 100 € plus DPH na rok, tak naša odpadová aplikácia ELO.sk sa na Vás teší a je pripravená pomôcť Vám.

Komplikovanejší spôsob

Komplikovanejší spôsob je taký, že systém ePOD Vám vie vygenerovať evidencie Vašich odpadov do programu excel. To je fajn, nakoľko potom z tejto databázy si viete údaje naimportovať do našej aplikácie cez funkciu IMPORT. To sa dá, ale systém ePOD Vám umožní stiahnuť evidenciu do excelu vždy len samostatne za každý jeden odpad. No a kým by ste to celé prehodili k nám … – no zbytočne komplikované a zdĺhavé.

Jednoduchší spôsob

Jednoduchší spôsob je takýto. Predpokladáme že ste si evidenciu v priebehu roka 2022 robili v systéme ePOD. Možno celý rok a možno len pár mesiacov. To je fajn, do daného momentu budete mať evidencie v programe ePOD a to si len stiahnite do počítača v rámci archivácie.

U nás urobíte len to, že sumár údajov z ePOD zaevidujete hromadne v našej aplikácii ELO.sk k dátumu, kedy ste skončili s evidenciou v systéme ePOD. Alebo ešte jednoduchšie, nahrajte si celý sumár odpadov do našej aplikácie ako sumárny údaj a vybavené. Hlásenie potom máte vygenerované automaticky. Teda evidenciu budete mať v starom ePOD a Ohlásenie už v ELO.sk.

Pripravili sme Vám aj krátke video o tom ako si stiahnuť údaje z ePOD a ako ich jednoducho nahodiť do našej aplikácie ELO.sk. Tešíme sa aj na Vás. Ak budete mať otázky, či nejasnosti, kľudne sa na nás obráťte.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.