Podcast č. 9: Rok 2023. Rok vyšších nákladov na odpady

Rok 2023 sa blíži a s ním aj zákaz skládkovania neupravených odpadov. Spozornieť by mali firmy, obce, mestá a vlastne my všetci občania.

Do zákazu skládkovania neupravených odpadov zostáva

V dnešnom článku Vám prinášame ďalší zo série našich podcastov. Tento krát sa pozrieme práve na zákaz skládkovania odpadov a ako sa na to pripravujú firmy v praxi.

Rozprával som sa o tom s pánom Turzom, zo spoločnosti Technické služby Senica. 

Pamätáte sa na situáciu možno ešte z pred 10. rokov, kedy sa skládkovalo kľudne aj za 18 € na tonu, plus 4,98 € poplatok? Tie časy sú už dávno preč a ceny skládky s poplatkom atakujú hranicu niekde aj 100 €/t. A inak to už asi nebude.

No a povinná úprava odpadov od roku 2023 to ešte asi o čosi navýši. Ide o pomerne značnú investíciu, ktorú samozrejme niekto bude musieť zaplatiť. 

No ale hlavný problém je čas. Čas na prípravu, rozhodnutie, nájdenie peňazí, realizáciu, skúšky a finálne spustenie ostrej prevádzky. Chceme byť v tomto dosť veľkým skokanom. Napríklad aj v Česku si ich pôvodný termín 2024 prehodili až na rok 2030.

A času je už veľmi málo a z trhu chodia informácie, že ani rok 2023 nebude reálny a čosi sa s tým bude musieť udiať. Ako to vidíte Vy, stihne sa to? Hlasujte v ankete.

V Senici nespia a plánujú. Plánov je niekedy viac a urobiť správne rozhodnutie nesie so sebou dávku neistoty, vrások na čele, šedivých vlasov a poriadne manažérske rozhodnutie.

Nech sa páči, vypočujte si podcast s pánom Turzom, riaditeľom Technických služieb v Senici.

V rámci tipovačky sa pozrieme na zmeny v prípustnej miere znečistenia triedeného zberu. A dozviete sa aj môj hudobný typ, ktorý počúvam aj v čase kedy píšem tento článok.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.