Množstvový zber. Moderný odpadomer.

Pamätáte sa na žetónové systémy zberu odpadov? Tak to je hudba 20. storočia. Ak chcete množstvový zber pre 21. storočie narazíte na podobný princíp, ale automatizovanou formou.

„Ja produkujem veľmi málo odpadov“, povedal by Vám nejeden eko nadšenec, či po novom zero waste maniak. Dôchodcovia tiež povedia, že produkujú menej odpadu.

Bohatší ľudia zas cez konzum produkujú viac odpadov. No všetci platia za odpad rovnako.

Ale prečo? Veď všetci si za vodu, plyn, či elektriku platíme toľko koľko spotrebujeme. A nikto sa nad tým ani len nezamyslí.

Iste, odpady nie je tak jednoducho kvantifikovať. Dokonalý odpadomer ešte nikto nevymyslel. No váhy v smetiarskych autách už nejaký ten odpadomer predstavujú.

Množstvový zber sa však dá robiť aj bez váh, na základe akéhosi pomerového odpadomeru. Nemusíte sledovať presnú váhu a predsa dostanete zo systému informácie, kto a koľko odpadov produkuje. Nazvime to automatizovaný množstvový zber.

A o tomto som sa porozprával s pánom Kalmanom zo spoločnosti GX Solutions v našom 5. podcaste.

V rámci odpadovej tipovačky sme sa pozreli na novinku pre rok 2022 a 2023 – donáškové vzdialenosti pre BIO odpady a triedený zber. A na záver podcastu Vám pán Kalman predstaví svoj hudobný tip.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.