Ohlasovanie odpadov do ISOHu – chystá sa MEGA problém

Za polroka príde asi najväčšia zmena pre všetkých ľudí ktorí pracujú s odpadmi. Tie sa začnú povinne ohlasovať elektronicky. A nie raz ročne, ale každý mesiac. Veľký pozor, prichádza štátny ISOH – od 1.1.2021.

Pokračujeme v sérii 7. článkov o najväčších zmenách v odapdoch za posledných 20 rokov. Ten predošlý o bezplatných vývozoch komunálnych odpadoch z iných zdrojov od firiem si môžete prečítať tu.

Údaje o odpadoch sa začnú posielať do ISOHu za:

ISOH – teda Informačný systém odpadového hospodárstva. Čakáme na neho už niekoľko rokov. Hovorí sa o ňom už asi 10-ročie. Reálne už aj funguje na stránke https://www.isoh.gov.sk/uvod, no doposiaľ nemal nejaké veľké uplatnenie.

To by sa však malo čochvíľu meniť a od januára príde jedna mega zmena a s ňou zrejme aj mega problém, nakoľko nezodpovednosťou Ministerstva ŽP to prišlo do štádia, kedy sa to nejako zaseklo, nepoznáme detaily, vyhlášku a ani skúšobnú verziu.

Jednoducho, čas sa kráti a nervozita narastá. A prečo to bude mega problém a zrejme aj MEGA prúser?

Týka sa to strašne veľkého okruhu obcí a firiem, bude to náročné na administrovanie a údaje budete musieť zadávať do systému nie raz ročne, ale raz mesačne. A nikto na to nie je pripravený, ani štát a ISOH.

A práve o tejto zmene je náš druhý článok z pomedzi siedmych, ktoré hovoria o najväčších zmenách v odpadoch za posledných 20 rokov.

Zákaz skládkovania neupraveného odpadu začne platiť za:

Povinný zber kuchynských BIO odpadov začne platiť za:

Súhlasy sa budú vybavovať a meniť cez ISOH za:

Smetiarske autá budú musieť mať váhy za:

PET fľaše sa začnú zálohovať za:

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.