Podcast č. 23 BIOELEKTRA

Roky prác, príprav a projektovania. To je realita nejedného slovenského projektu pri výstavbe nového zariadenia na spracovanie odpadov. Posudzovanie vplyvov na životné prostredia malo byť akousi zárukou, že sa správne posúdia vplyvy na prostredie a že keď je proces neškodný, bude sa môcť realizovať.

Výsledok je taký, že EIA je strašiakom investorov a asi najväčšou brzdou rozvoja. Nie je predsa normálne, že procesy trvajú roky. Ale to by bolo na celodennú konferenciu.

Svoje o tom vie aj spoločnosť BIOELEKTRA, ktorá by chcela na Slovensku vybudovať dve zariadenia na spracovanie odpadov. Samozrejme, aj im to trvá značnú dobu, nie sú výnimkou. Ale prečo to trvá tak dlho, keď štát chce mega rýchlo odkláňať skládkovaný odpad a prehodiť ho na MBÚ, či iné technológie? Prečo Ministerstvo tvrdošijne nariaďuje nereálne termíny pre splnenie povinností, keď potom nie je schopné zabezpečiť vybavovanie projektov v rozumných časoch? Zmena je asi nevyhnutná.

Dnes sa porozprávam s pánom Ljubovičom o ich projektoch na spracovanie odpadov v Martine a v Horovciach na východnom Slovensku.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.