Podcast č. 29 – Zuzana Balková – evidovanie odpadov

Poznáte Zuzanu Balkovú? už ste možno boli na jej prednáške, prípadne možno ste si od nej voľakedy kúpili jej software na evidovanie odpadov.

Presne tak, naša odpadová aplikácia ELO.sk bola zrejme ešte len v úplných snoch keď tu Zuzana poskytovala jej soft. Zuzana je aj poradkyňa v odpadovom hospodárstve a som veľmi rád, že sme spolu pripravili rozhovor.

A o čom inom by mal byť ak nie o evidovaní. Veď je február, hlavný mesiac odpadového hospodárstva v SR. Treba dokončiť evidencie a podať ročné ohlásenie o odpadoch na Okresný úrad.

Ale prečo boli veci nastavené tak ako sú, čo to ovplyvňovalo a čo do budúcna?

Tento podcast môžeme kľudne nazvať aj školenie o evidovaní odpadov a to som rád, že sa dozviete nielen veľa zaujímavých vecí, ale možno sa čo to dozviete aj o metodike, ISOHu, povinnostiach.

Nech sa páči nižšie si môžete vypočuť podcast so Zuzanou Balkovou o evidovaní odpadov.

V rámci tipovačky sa pozrieme na EIA proces a dozvieme sa aj tipy na hudbu a literatúru po ktorej siahne Zuzana.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre
  1. Mary píše:

    Pred 10 rokmi to tak bolo evidencia čo mi vynesú, ohlásenie čo mi vynesú, napíšem komu som to dala. Čiže nerozumiem prečo keď odborníci ktorí participujú na tvorbe zákonov a vedia že je to psycho nechali zákon doviesť do tejto psychiatrickej formy. Čo sa týka odhadov tak to je fakt hodné psychiatrie. A súčasná evidencia 1 x za mesiac je tiež v štýle vývoz +- autobus/12……paráda asi tak si to úradníci z kancelárie predstavovali. Jednoducho úradníci čo robia zákony sú odtrhnutí od reality. Každého by som poslala na prevádzku nech si skúsi ….od toho že otvorí sklad objedná odvoz, nahodí na korbu auta, zaeviduje a podá ohlásenie, potom sa môžeme baviť že na úrade sú odborníci.

    • Tomáš Schabjuk píše:

      no keby že nás tam kdesi hore počúvajú, to by sa nám inak žilo. V roku 2017 som im vysvetľoval zbytočnosti typu jednorazové, kontinuálne vzniky, odhady, dva riadky, komplikovanosť, prevádzka, miesto vzniku … odpoveď bola buď že to tak je nastavené správne alebo že to ISOH vyrieši. Takže ani nepočúvajú a ani veci neriešia.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.