Už 14 dní porušujú zákon o odpadoch

Kto? No všetky skládky odpadov. A prečo? Lebo platí zákaz skládkovania neupravených odpadov.

Ak by to mali skládky odpadov prísne dodržať, museli by zatvoriť svoje brány. A ako je to možné? Veď Ministerstvo pripravilo a v decembri predložilo vyhlášku, ktorou to chcelo o 2 roky posunúť.

No lenže to boli plány. Vyhláška sa zatiaľ neschválila. Teda platí stav zo zákona o odpadoch, ktorý hovorí o tom, že od 1. januára 2021 je zakázané na skládkach odpadov prijímať neupravené odpady.

Ministerstvo si tak domácu úlohu nesplnilo. Neviem prečo vyhláška nevyšla. Viem len že týmto spôsobili nepríjemnú situáciu.

A ako by to malo prebiehať? Odpad by sa mal pred skládkovaním upraviť. To je tá MBÚ – mechanickou biologická úprava.

A to je jedna obrovská téma. Preto sme sa rozhodli, že to poriadne spracujeme a prinesieme k tomu kopec informácií. Už budúci týždeň.

Práve finalizujeme naše nové e-školenie o odpadoch 2021. Bude iné, nakoľko tam bude 5 špeciálnych blokov. Jeden bude o úprave odpadov. Mudrovať však nebudem ja, ale v každej téme sme vyspovedali múdrejších ľudí v danej oblasti.

Cieľ – priniesť ucelenú predstavu o najdôležitejších zmenách, až reformách v odpadovom hospodárstve. Okrem úpravy odpadov tam bude aj oblasť kuchynských BIO odpadov, množstvového zberu, evidencií a ISOH a kopec ďalších informácií.

Ale o tom viac budúci týždeň.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre
  1. Dušan Poláček píše:

    Ďakujem ia informácie.

  2. Tomáš píše:

    Len sa doplním, medzičasom je to už schválené. Od dnes máme novú vyhlášku s číslom 26/2021 a sú tam opäť zmeny oproti pôvodnému zámeru. https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2021/26/20210126.html

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.