Vraj od roku 2024 končí výnimka pre kompostéry

Do mailu a do telefónu sa mi dostala novinka. Vraj končí výnimka pre kuchynské BIO odpady cez kompostéry od roku 2024. Ale ako je to naozaj a čo to spôsobilo?

Spôsobil to oznam a zároveň hneď aj cenová ponuka od nemenovanej spoločnosti zo Žiliny. Možno ste ho dostali aj Vy, ak nie, tu je. V ňom oznamujú, že „od 1.1.2024 začína platiť zákon zberu kuchynského odpadu pre každú obec na Slovensku. Končí tak výnimka pre používanie kompostérov !!!

Ale môžem skonštatovať a ukľudniť Vás, že ide o fake news, teda o hlúposť. Výnimka zo zberu kuchynských odpadov bude samozrejme platiť aj po roku 2024. Teda samozrejme ak zabezpečíte, že 100 % domácností kompostuje svoj kuchynský odpad, čo nie je jednoduché, ale dôležité je že výnimka sa neruší.

Kto neverí, nech kontroluje. Tu je časová verzia povinnosti s výnimkou pre rok 2024.

V ozname od danej spoločnosti sa dozviete hneď ich cenovú ponuku 🙂 Radi Vám zabezpečia ich služby „za najnižšie ceny“. Tak si ich môžete porovnať s Vašimi cenami. Môžeme byť teda radi, že konkurencia funguje a ceny idú pomaličky dole.

Nedajte sa ani zlákať na nátlak spoločnosti, ktorá Vás nabáda k urýchlenému podpísaniu zmluvy, lebo potom ceny porastú. Myslím, že ide o celkom neseriózne jednanie, čo je škoda, lebo daná spoločnosť má vybavené všetky potrebné povolenia, aby danú činnosť mohli pre obce vykonávať, vrátane registrácie a hygieny a všetko pekne zverejnené na ich web stránke.

Takže konštatovanie na záver, ide o nepravdu, podobne ako to bolo pri ISOHu a potrebe vlastniť evidenčný softweare, ako som o tom písal tu.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.