Čierne skládky odpadov – byrokracia pre obce po tretí krát

Ministerstvo životného prostredia v spolupráci s Environmentálnym fondom pripravili pre obce tretí balík peňazí na likvidáciu čiernych skládok odpadov. Podrobnosti nájdete tu.

O druhom balíku sme písali tu. Počin aj peniaze na čierne skládky sú fajn, obce majú možnosť zbaviť sa čiernych skládok. Či sa nebudú na vyčistených miestach tvoriť opäť nové smetiská je otázne, no nie o tom chcem písať.

Ak by som bol starosta alebo zamestnanec obecného, či mestského úradu, tak by ma asi dosť hnevalo, že ak chcem z fondu peniaze a pokúšal som sa o to už dva krát a nič, tak teraz mám znovu podávať celú žiadosť na novo.

Ja o tom len píšem a šomrem nad ďalším byrokratickým nezmyslom, ale pamätám si veľmi dobre ako sme pomáhali s projektom jednej obci v prvom kole. Treba vybaviť papiere, potvrdenia, žiadosť vypísať elektronicky, poslať to poštou, no skrátka byrokracia.

Tak sa pýtam, či by to pre všetky strany nebolo jednoduchšie, ak by peniaze z nových kôl boli automaticky priraďované obciam, ktoré síce v prvom či druhom kole mali dobrý projekt, ale na nich nezvýšili peniaze.

Na Enviro fonde mi povedali že nie, lebo zákon, postupy … . Chápem ich, aj oni majú svoje pravidlá. No nedajú sa do budúcna zmeniť? Inak príde možno štvrté či piate kolo a celá papierová tortúra sa zopakuje odznova.

 

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.