Podcast č. 27 – ALS – Chemické analýzy odpadov

Neviete či máte nebezpečný alebo nie nebezpečný odpad? Netušíte čo za nebezpečné odpady Vám to priniesli ľudia na zberný dvor? Trápite sa so zeminami, MBÚ, kalmi, skládkami … tak aj Vy možno budete potrebovať chemickú analýzu Vašich odpadov.

Už ste sa možno stretli s tým, že ste nevedeli ako odpad zaradiť. Či má byť považovaný za nebezpečný, alebo nie nebezpečný. Buď ste si to zaradili sami, alebo Vám to niekto zaradil. A k tomu je zväčša potrebná chemická analýzu, či nejaké podklady o chemickom zložení. Resp. odborný posudok, ktorý bude pravdepodobne potrebovať chemickú analýzu.

Alebo možno máte tú smolu, že ako obce musíte zbierať nebezpečné odpady od ľudí a netušíte čo ste to od nich vyzbierali. Toto je veľmi veľké riziko pre zberné dvory a ich zamestnancov, nakoľko nikdy presne neviete, čo tam skladujete.

Alebo sa možno trápite s výkopovými zeminami a snažíte sa ich analyzovať pre potrebu preradiť odpad na vedľajší produkt. Áno aj to ide, len potrebujete tie analýzy. Zmenila sa situácia na trhu od roku 2022, kedy prišla do účinnosti táto možnosť?

Alebo plánujete mať zariadenie na úpravu komunálnych odpadov? Ani tam sa nevyhnete chemickej analýze. Parametre AT4, či GS21 si sami doma nespravíte.

Jednoducho, chemickú analýzu možno budete potrebovať aj Vy.

O tejto téme som sa porozprával s pani Ľudmilou Bortňákovou zo spoločnosti ALS SK s.r.o.

V rámci odpadovej tipovačky sme sa pozreli na nový zámer spoločnosti Slovnaft a ich nové ZEVO v Bratislave. Pôjde o veľkú vec a aj pre nebezpečné odpady, čo by bolo super.

A nižšie sa môžete zapojiť aj do prieskumu, kedy ste si naposledy dávali robiť chemickú analýzu Vašich odpadov, ale zameriame sa najmä na prípad nebezpečných odpadov.

Zanechajte nám Váš e-mial, budeme Vám posielať novinky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.